Hoppa till sidans innehåll

Inbjudningstävling 3/6 2012


 

Vuollerims ridklubb 3/6 2012

 

Klass 1 H 0.80- Hoppning Clear round

 

Plac.Ryttare                          Häst                        Fel  Tid

*1 Annika Edberg, Luleå RK              Miss Saigon          0  50.7

*1 Ida Nutti, Vuollerims RK             Dolomit                 0  50.4

*1 Sara Knutsson, Luleå RK       Shaman                0  47.0

 

 

 

Klass 1 D 0.70- Hoppning Clear round

 

Plac.Ryttare                             Häst                     Fel Tid

*1 Isabell Eriksson, Överkalix RK Kilberry Bob         0  47.2

 

 

 

Klass 1 C 0.60- Hoppning Clear round

 

Plac.Ryttare                            Häst                     Fel Tid

1 Nina Backman, Bodens RK     Mini Business       7   73.4

  Försök 2                                                            0   47.7

 

 

Klass 1 B 0.50- Hoppning Clear round

 

Plac.Ryttare                            Häst                    Fel Tid

1 Lia Ulvebrink, Vuollerims RK    Prins Bertil           6   84.3

2 Emilia Larsson, Bodens RK     Geronimo            Ute

 

 

 

Klass 2 H 0.95- Hoppning A0+A0 två faser

 

Plac.Ryttare                                               Häst                                  Fel Tid

*1 Hanna Persson, Vuollerims RK                     Freco Midnight Diamond    0+0  22.8

*2 Sofia Lundman, Bodens RK                           Active ZH                           0+0  22.9

3 Emelie Lindenhall, RK Dundret                      Zormèlo                              0+0  27.50

4 Hanna Persson, Vuollerims RK                       Estrella                                   6  73.9

5 Annika Edberg, Luleå RF                                Miss Saigon                         Ute

 

 

Klass 2 P 0.85, 0.75, 0.65 - Hoppning A0+A0 två faser

 

Plac.Ryttare                                               Häst                                  Fel Tid

*1 Melie Lindberg Gullström, Bodens RK         Rex                                             0+0  21.4

*2 Erika Jakobsen, Bodens RK                              Trinne 3341                     0+0  22,5

3 Melissa Högling, Jokkmokks RK                         Beauty                             0+0  25.6

4 Elin Eriksson, Vuollerims RK                                Alma                                0+4  21.8

5 Hugo Larsson, RK Dundret                                 Tanja                                0+4  28.5

6 Isabelle Eriksson, Överkalix RK                         Kilberry Bob                         4  52.8

7 Amanda Högström, Vuollerims RK                   Fabiola                                 4  58.9

8 Amanda Högström, Vuollerims RK                   Lady Shy                            21  94.0

 

Klass 2 D 0.85 – Hoppning Avd B, bed A

Plac.Ryttare                                                 Häst                               Fel Tid

*1 Emelie Lindenhall, RK Dundret                        Max Baloubet du Rouet    0   52.0

 

Klass 2 C 0.75 – Hoppning Avd B, bed A

Plac.Ryttare                                                 Häst                               Fel Tid

*1 Nina Backman, Bodens RK                              Mini Business                    0   53.1

 

Klass 2 B 0.65 – Hoppning Avd B, bed A

Plac.Ryttare                                                Häst                                Fel Tid

1 Emilia Larsson, Bodens RK                               Geronimo                         Ute

 

 

 

 

 

 

Klass 3 H 1.05- Hoppning A0+A0 två faser

 

Plac.Ryttare                                                 Häst                                 Fel Tid

*1 Emelie Lindenhall, RK Dundret                  Zormèlo                              0+0  28.0

2 Sofia Lundman, Bodens RK                        Active ZH                           0+4  22.8

3 Hanna Persson, Vuollerims RK                          Freco Midnight Diamond    0+4  25.1

 

 

Klass 3 P 0.95, 0.85, 0.75- Hoppning A0+A0 två faser

 

Plac.Ryttare                                                  Häst                                 Fel Tid

*1 Erika Jakobsen, Bodens RK                              Trinne 3341                       0+0   26.0

*2 Melissa Högling, Jokkmokks RK                       Beauty                               0+0   29.1

3 Hugo Larsson, RK Dundret                                 Tanja                                  0+4   28.8

4 Amanda Högström, Vuollerims RK                    Lady Shy                              15  73.5

5 Elin Eriksson, Vuollerims RK                                Alma                                  Ute

 

 

Klass 3 D 0.95 – Hoppning Avd B, bed A

 

Plac.Ryttare                                                Häst                                   Fel Tid

1 Emelie Lindenhall, RK Dundret                          Max Baloubet du Rouet     Ute

Uppdaterad: 03 JUN 2012 17:42 Skribent: Anna Isaksson

Postadress:
Vuollerims RK - Ridsport
Box 9
96030 Vuollerim

Besöksadress:
Murkisträsk 19
96030 Vuollerim

Kontakt:
Tel: 070-2039838
E-post: This is a mailto link

Se all info